Cadde Elektrik Uydu Ariza

Televizyon yayınlarının alınabilmesi için çeşitli uydu türleri kullanılmaktadır. Binalarda, çanak anten sistemi kurularak, istenilen uydu yayını alınmaya ve televizyonlarda kanallar seyredilmek istenmektedir. Uydu sistemlerinde çeşitli nedenlere bağlı olarak zaman zaman arızalar meydana gelebilmektedir. Uydu ariza servisi olarak, tüm arıza türlerine en iyi çözümleri oluşturuyoruz. Uydularında sorunların olduğun göre ve istedikleri yayınları alamayanlar ya da cihazları hiç çalışmayanlar, bizleri hemen arayarak servis yardımı isteyebilirler.

Uydu Arıza Türleri

Uydu sistemlerinde meydana gelen arızalar, çoğu zaman elektriksel sorunlardan kaynaklanırken, bazen fiziksel müdahaleler sonucu ortaya çıkmaktadır.

Müşterilerimizden bize bildirilen uydu arızaları türlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Uydu alıcısı çalışmıyor
  • Uydu kumandası çalışmıyor
  • Uydu alıcısı çalışıyor ancak görüntü gelmiyor
  • Sinyal yok sorunu
  • Görüntü kalitesi düşük
  • Bazı kanallar gösterilmiyor

Uzman ekiplerimiz ile müşterilerimizden gelen servis taleplerinde en iyi çözümleri oluşturarak, tüm uydu arıza sorunlarını gideriyoruz.

Uydu Arızaları ve Çözümleri

Uydu sistemleri, montajı ve onarım hizmetleri veren firma olarak, müşterilerimize kaliteli hizmetler vermeye çalışıyoruz. Uydu sistemleri elektronik sistemler olduğu için arızalar hakkında telefonla bilgi vermek yerine, servislerimiz ile yerinde çözümler bulmayı tercih ediyoruz. Servis numaralarımızdan bizlere ulaşan uydu kullanıcılarına, aynı gün servis hizmetlerimiz vererek sorunlara kısa sürede çözümler buluyoruz.

Ekiplerimiz, tüm uydu sistemleri konusunda tecrübelidir ve arıza tespitlerini kolaylıkla yapabilmektedir. Uydu arızaları ve çözümleri için elemanlarımızın eğitimli olmasını sağlıyor, müşterilerimize verilen hizmet ile müşteri memnuniyetini en üst seviyede sağlamaya çalışıyoruz.

Sinyal Yok Sorunu

Uydu kullanıcıları, çoğu zaman televizyonlarının ekranlarında “sinyal yok” uyarısı ile karşılaşabilmektedir. Uydu vericisi ile televizyon arasındaki bağlantılarda sorunlar olduğunda bu uyarı gösterilecektir. Uydu yayını televizyona iletilemediği için ekranda görüntü oluşturamamaktadır. Bunun nedeni ise lnb arızası, anten kablosu kesiklikleri, çanak anten ayarının bozulması, uydu alıca cihaz arızası, uydu priz arızası gibi arıza türleridir. Servislerimiz, bina içerisinde, anten kabloları üzerinde ölçümler yaparak, arıza türünü tespit etmektedir. Servis hizmetlerimizde, tüm bağlantı kabloları, çanak anten ayarı kontrol edilerek televizyon yayın sinyallerinin en güçlü şekilde alınmasını sağlıyoruz. Tüm ayarlamalarımız hassas bir şekilde yapıyor ve çözümlerin kalıcı olmasını sağlıyoruz.

Uydu Alıcısı Çalışmıyor

Firmamıza yapılan uydu arıza bildirimleri arasında yer alan uydu alıcısı çalışmıyor sorunu için ekiplerimiz, cihaz elektrik bağlantılarını kontrol ederek işleme başlıyorlar. Uydu alıcısı çalışmadığı durumlarda ilk olarak adaptör ve elektrik fişi kontrol edilir. Elektrik fişi takıldığında, uydu alıcısı cihazının ön tarafında ışık olup olmadığına bakılmalıdır.

Cihazların marka ve modeline göre görünen ışık rengi farklı olabilir. Elektrik fişi takılı olduğu halde cihaz yine çalışmıyorsa, cihaz kartında arıza olma ihtimali yüksektir. Teknik ekiplerimiz, servisimizde, cihazın kartını kontrol ediyor ve kart üzerindeki arızaları tespit ederek sorunu çözmeye çalışmaktadır. Teknik servis hizmetlerimizi kısa sürede tamamlayarak, müşterilerimizin mağduriyetini hemen gidermeye çalışıyoruz.

Servis Talebi

Firmamız, tüm uydu sistemlerinin kurulumu, montajı ve arıza onarımı alanında hizmet vermektedir. Müşterilerimize kesintisiz hizmet verebilmek için şirketimizin telefon numaraları, mail adresleri sürekli aktif konumdadır. Müşterilerimiz bizlere istedikleri zaman ulaşabilir ve sorunlarını iletebilirler. Uydu arızalarını bildirirken, kullanılan uydu türünü, uydu alıcı cihazı markasını belirtmeleri verilecek hizmetin hızlı olması için önemlidir.

Ekiplerimiz, müşterinin vermiş olduğu cihaz bilgilerine göre yanlarında gerekli ekipmanları bulundurmakta ve donanımlı olarak hizmet vermektedir. Kablo bağlantı sorunları, çanak anten ayarları gibi sorunlar yerinde hemen giderilmektedir. Uydu alıcı cihazı iç aksamı teknik sorunlara ise servisimizde teknik elemanlarımız tarafından müdahale edilmektedir.