Elektrik tesisatlarının merkezi ve kalbi olarak elektrik panoları gösterilmektedir. Elektrik panosu, elektriğin güvenle dağıtıldığı sistemdir. Elektrik panoları, elektrik tesisatında oluşabilecek kısa devre ve elektrik kaçağı durumlarında elektrik akımını keserek koruma sağlamaktadır.

Firmamız, tüm elektrik tesisatının çekilmesi, panoların bağlantılarının yapılması ve oluşabilecek arızaların onarımı konusunda kalite standartlarına göre hizmet veriyor. Tüm binalarda, elektrik enerjisinin güvenli kullanılabilmesi için kullanılacak olan enerji miktarına göre pano çeşitleri kullanılmaktadır. Bu panoların zaman zaman kontrol edilmesi ve koruma sistemlerinin aktif olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Elektrik Pano Kurulum Hizmeti

Firmamız, her türlü bina sistemlerine elektrik tesisatı çekme ve elektrik pano kurulumları yapmaktadır. Elektrik pano kurulumları uzmanlık isteyen ve alanında uzman, mühendis ve teknisyenler tarafından yapılmalıdır. Firmamız, sektörde güvenilir hizmetler vererek, binalara pano kurulumlarını büyük bir hassasiyet ile gerçekleştiriyor.

Pano kurulumlarında, tüm bağlantıları doğru yapıyor, bina elektrik enerji ihtiyaç kapasitesine göre uygun elektrik pano tipinin seçilmesini sağlıyoruz. Kurulumu tamamladıktan sonra, tüm güvenlik seçeneklerini test ediyor ve hassas ayarlarını yapıyoruz. Yapmış olduğumuz ayarlamalar ile her hangi bir sorun yaşanmadan, güvenli olarak elektrik sistemlerinin kullanılmasını sağlıyoruz.

 

Elektrik Pano Bakımı

Elektrik enerjisi hayatımıza yön veren, tüm ihtiyaçlarımızın karşılanmasında büyük öneme sahip olan bir enerji türüdür. Elektrik enerjisinin güvenli kullanılabilmesi için binadaki tüm elektrik tesisatını kontrol eden bir panonun bulunması gerekiyor. Elektrik panolarının bakımları düzenli olarak yapılmalıdır. Elektrik pano bakımları neden yapılır?

  • Bina ve tesiste ihtiyaç duyulan elektrik akışında sorun yaşanmaması için
  • Elektrikle çalışan sistemlerde plansız durmaları engellemek için
  • Tüm ekipmanların güvenli çalışması için
  • Can ve mal güvenliğinin sağlanması için
  • Oluşabilecek arızaları önlemek için

Bu nedenlere bağlı olarak, elektrik panolarının bakımları düzenli olarak yapılmalıdır. Çoğu zaman bağlantılarda gevşeme, sigorta sisteminde aşınma ya da hasar gibi durumlar oluşabilecektir. Bakım yapılmadığında bu sorunlar daha büyük sorunların yaşanmasına neden olabilir. Firmamız, tüm pano türlerin bakımlarını güvenli olarak yapıyor ve oluşabilecek arızaları önlüyor.

Bakım Nasıl Yapılır?

Elektrik panolarının kurulum ve bakım hizmetleri uzman ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır. Pano bakımlarına öncelikle, iş güvenliği önlemlerini alıyoruz. Kurulumlarda da, iş güvenliği kurallarını gösteren ikaz levhalarını uygun yerlere yerleştiriyoruz. Bakımlara, iş güvenliği önlemlerini aldıktan sonra, panoya gelen enerjiyi kesiyoruz.

Enerjiyi kesmeden önce, tesisatı kullanan herkesi bilgilendiriyor, elektrik enerjisini kullanmayı durdurmalarını sağlıyoruz. Bakım işlemlerine başladığımızda, elektrik giriş ve çıkış kablolarının bağlantılarını kontrol ediyor, gevşeme ya da oksitlenme gibi durumların olup olmadığını rapor ediyoruz. Panoda bulunan kabloların gerilimlerini ölçüyor ve sigorta gerilim değerlerini belirliyoruz. Pano üzerinde bulunmayan etiketlendirmeleri yapıyor, tüm sistemin testini yaparak bakım işlemlerimizi tamamlıyoruz.

Elektrik Pano Değiştirme İşlemleri

Firmamız, elektrik panoları ile ilgili her türlü hizmeti uzman elemanlarımız ile veriyor. Bina tadilat durumlarında ya da tesislerde kullanılacak olan elektrikli sistemlerin kapasitesi artırıldığında, pano değişimine ihtiyaç duyulabilir. Pano değişimleri için bizlere ulaştığınızda, teknik elemanlarımız, kullanmakta olduğunuz panoyu güvenli bir şekilde sökecek ve yeni panonuzu yine güvenli bir şekilde yerine kurulumunu yapacaktır.

Pano değişimlerinde, pano kapağını çıkartıyor, tüm besleme ve bireysel devrelerini kapatıyor ve cihazlarla kontrol ediyoruz. Tüm sigortalarını ve diğer ekipmanlarını söküyoruz. Eski panoya ait bir şey kalmadıktan sonra yeni elektrik panosunu ve sigorta panelini monte ediyoruz. Panelin sağlam bir şekilde bağlanmasını sağlıyor sıva boşluğu kalmamasına dikkat ediyoruz. Tüm bağlantılarını yaptıktan sonra, devrelerin çalışıp çalışmadığın kontrol ediyor ve güvenli çalışır duruma getirerek teslim ediyoruz.