Bahçe Aydınlatması

Bir bahçe oluşturulurken ve düzenlenirken karanlıkta da nasıl görüneceği düşünülerek düzenleme yapılması gerekmektedir. Geceleri hoş bir görüntü sunması açısından bahçe aydınlatması en dikkat edilmesi gereken konudur. Kişinin kendini bahçede güvenli ve huzurlu hissetmesi en doğal durumdur. Bu yüzden ruh halimizi yükseltecek başlıca sebep de estetik tatmindir. Ayrıca şık tasarımlı bir bahçeye sahip olmak için bahçe dekorasyonuna göre seçenekler oluşturmak gerekir. Bununla birlikte dış hava koşullarına uygun ve dayanıklı ürünlerin tercih edilmesi, uzun ömür bir yapı kazandırarak maliyet açısından bahçe severleri rahatlatacaktır.

Bahçeler yaz akşamlarının kesinlikle vazgeçilmezidir. Fakat hava karardığında bahçeniz güneş ışığından mahrum kalacaktır. Bu sebeple oluşturacağınız ek aydınlatmalar oldukça önemli bir detaydır. Bu konuda siz bahçe tutkunlarını tabi ki yalnız bırakmıyoruz, istenilen bütçeye uygun olarak ve dilediğiniz şekilde bahçenizi renklendiriyoruz.

Bahçe Aydınlatma Seçenekleri

Kullanıcılar için tecrübeli alt yapımız ile hazırlanan bahçe tasarımı konusunda ki birkaç seçenek ve önerimiz şöyle;

  • Bahçenin Vazgeçilmezi Armatürler
  • Doğallığın Görüntüsü Ağaç Aydınlatmalar
  • Bahçeler Detaylara Verilen Önem ile Güzelleşir
  • Cebinize Uygun Aydınlatma

 

Bahçenin Vazgeçilmezi Armatürler

Kaliteli ve alanında deneyimli ekibimizle aydınlatma konusunda fark yaratıyoruz. Yüksek seviyede homojen biçimde aydınlatılan bahçeler her zaman daha davetkâr bir görüntü sunar. Sizin için hazırlayacağımız böyle bir alanda daha fazla zaman geçirmek isteyeceksiniz. Aydınlatma armatürleri, bahçe mimarisinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Biz özellikle aydınlatma armatürlerini sadece bir ışık kaynağı olarak değil aynı zamanda tasarımı zenginleştiren parçalar olarak görüyoruz. İşte bu yüzden armatürlerin estetik bir görünüme sahip olması önceliğimizdir.

Doğallığın Görüntüsü Ağaç Aydınlatmalar

Geniş ve büyük bahçeler için 4-5 metre yüksekliğinde direklere yerleştirilen genellikle dairesel olan aydınlatmalar tercih edilebilir. Fakat orta büyüklükteki bahçeler için ve zevkinize göre doğal bir görünüm olması açısından ağaç aydınlatmalar da oldukça tercih edilen bir seçenektir. Ağaç aydınlatmalar da gömme olarak konumlandırılan spotlar veya projektörler de sizin hoş bir görüntü sunar.

Bahçeler Detaylara Verilen Önem ile Güzelleşir

Bahçenize de geçireceğiniz keyifli vakitler bizim için çok değerli. Bu yüzden bahçeniz içerisinde mutlu hissetmeniz açısından her türlü ayrıntıya önem veriyoruz. Bahçe aydınlatmanızın sizi rahatsız etmemesi gerekir. Aydınlatma armatürleri konumlandırması bu açıdan çok önemlidir. Bulunan aydınlatmaların göz kamaşmasına sebep olmaması gerekir. Göz kamaşması gibi bir durum karanlık alanlardaki detayları görmenizi engellerken konforu da olumsuz etkileyecektir.

Cebinize Uygun Aydınlatma

Bahçenizin aydınlatmasını tasarlarken enerji tasarrufunu da tabi ki düşünmeniz gerekir. Yüksek verim elde ederken aynı zamanda tasarruf da sağlayan LED ışık kaynaklı aydınlatma kullanmak oldukça akıllı bir seçenek olacaktır. Bu tür aydınlatma sistemleri ayarlanabilir özellikler ile birlikte akıllı sistemlere dönüştürülebilir. Bu sayede gece sohbetlerinizin ilerleyen saatlerinde ışık kaynağı seviyeli olarak azaltılabilir ve böylece daha büyük enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte solar aydınlatmalar da hava karardığında çalışır vaziyete geçerek yine cebinize katkı sağlar.

Maliyetsiz Aydınlatma Fikri

Herkesin evinde mutlaka birikmiş kullanılmayan kavanozlar vardır. Bunların dış etiketini soyduktan sonra edineceğiniz cam boyaları ile rengârenk boyayabilirsiniz. Daha sonra hazır olarak satışı yapılan minik duyları kavanozun iç kısmına yerleştirebilmek için kavanoz kapağına uygun delikleri açmanız gerekecektir. Açılan deliklerden kavanozun içine sarkıtılan aydınlatmalar hoş bir görüntü oluşturacaktır. Daha sonra bu kavanozları toplu halde bir araya getirerek istediğin renk kombinin de aydınlatma aracı tasarlayabilirsiniz. Hazırladığınız bu tasarımı bahçede bulunan verandanın tavanına, bahçe duvarlarına veya ağaç dallarına yerleştirerek kullanıma sunabilirsiniz.