Avize Montaj

Aydınlatma sistemlerinde, aydınlatma araçları tavana asılarak kullanılmaktadır. Avize ise süslü aydınlatma araçları olarak tanımlanmaktadır. Daha önceden, büyük ve geniş kapalı alanlarda çeşitli avize türleri kullanılırken, günümüzde, evlerin salonlarında ve geniş odalarında da avize kullanılmaya başlamıştır.

Firmamız, servis elemanları ile avize montaj alanında müşterilerimize hizmet vermektedir. Kullanım alanı giderek genişlediği için avize modelleri farklı tasarımlara sahiptir. Evinizdeki aydınlatma sistemlerini yenilemek ve yeni avizeler kullanmak istediğinizde, servis hizmetlerimizden faydalanabilir ve avizelerinizin güvenle montajının yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Avize Seçimi

Daha önceden avizeler, kristal ve parıltılı ürünlerden yapılırken, günümüzde, daha modern tasarımlar ile yapılmaya başlanmıştır. Eviniz için avize seçerken, kişisel tarzınıza ve evinizin dekoruna uygun seçmelisiniz. Avize seçimi konusunda ekiplerimizden bilgi alabilir ve alacağınız destek ile doğru ürünleri seçebilirsiniz.

Avize seçiminde bilinmesi gerekenlerden bazıları şunlardır;

 • Amaç
 • Ebat
 • Yükseklik
 • Tarz
 • Renk
 • Ağırlık

Bu bilgiler, avize montajının yapılacağı odanın ölçülerine göre belirlenir. Avize seçmeden önce odasının ölçülerini, dekorda kullanılan ürünlerin yapıları ve renklerini bilmelisiniz. Bu bilgiler sayesinde ekiplerimiz sizlere en uygun avizeyi seçmenizde yardımcı olacaktır.

Avize Montajı Nasıl Yapılır?

Avize seçimi kadar, montajının doğru yapılması da evinizin daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Avize montajı işlemleri yapılacağı zaman mutlaka profesyonel destek almalısınız. Firmamız, sağladığı destek hizmetleri ile istenilen her yere en güvenilir şekilde avize montajını yapmaktadır. Kaliteli hizmetlerimiz sayesinde, evinizin dekoruna yardımcı oluyoruz.

Avize montajının nasıl yapılacağı konusunda yüksek tecrübe ve bilgiye sahibiz. Montaj öncesinde, askı aparatını yerine iyice sabitliyoruz. Elektrik kablo bağlantılarını sağlam bir şekilde yapıyor ve açık bölümleri, bant ile kapatıyor ve şase yapmasını önlüyoruz. Kablo bağlantılarını renk durumlarına göre doğru şekilde yaparak güvenli kullanılmasını sağlıyoruz. Kablo bağlantılarını yaptıktan sonra avizeyi, askı aparatına sıkıca tutturuyor ve sallantılarda, darbelerde düşmemesini sağlıyor ve kullanılır duruma getiriyoruz.

Avize Değişimi

İkamet değiştirme ya da aydınlatma sistemlerinde yapacağınız yenileme çalışmaları için takılı bulunan avizelerin yerinden sökülmesi gerekebilir. Bunun için montaj işlemlerinde olduğu gibi avizelerin sökülmesi işlemlerinde de firmamızı arayarak servis talebinde bulunabilirsiniz. Ekiplerimiz istediğiniz zaman ikametinize gelerek avize sökme ve değiştirme işlemlerini yapacaktır. Avize sökme işlemlerinde de dikkat edilmesi gereken çeşitli aşamalar bulunmaktadır.

 • Avizenin bağlı olduğu sigortanın kapatılması ve güvenlik önlemlerinin alınması önemlidir.
 • Avizeyi, askı aparatına sabitleyen vidalar, tornavida ile sökülür.
 • Askı aparatından söküldükten sonra elektrik kablo bağlantıları sökülür ve tesisatta kalan kabloların uçları bantla kapatılır.
 • Kablo kesintileri yapıldıktan sonra avize askı aparatından tamamen ayrılarak sökülmüş olur.
 • Servislerimiz, tüm montaj ve sökme işlemlerinde, öncelikle iş güvenliği tedbirlerini almakta ve tüm hizmetleri kalite standartlarına uygun şekilde vermeye çalışmaktadır.

Oda Yapısına Göre Avize Seçimi

Evlerde avizeler, salon için farklı, mutfak için farklı, yatak odası için farklı özelliklerde seçilmelidir. Odaların tavanlarında, avizelerin montajının yapılacağı yerin doğru belirlenmesi, kullanım amacı için önemlidir. Odaların yapısına göre özel tasarımlar ile hazırlanan avizeler, en iyi aydınlatmayı sağlayacak ve dinlendirici özelliklerde olmalıdır. Özellikle yatak odalarında kullanılacak olan avize türlerinin, sarı ışık ağırlıklı ve dinlendirici olmalıdır.

Avize seçimlerinde, sizlere bazı fikirler veren ekiplerimiz, sizlerin seçtiği avizeleri istediğiniz yere en sağlam şekilde monte edecek ve hemen kullanmanızı sağlayacaktır. Mutfaklar için seçilen avizelerin ise daha yoğun ışık kaynağı olmalıdır. Avize seçimi, montajı, değiştirilmesi, arıza sorunlarının giderilmesi gibi tüm işlemler için servisimizi 7/24 arayabilir, ekiplerimizin sizlere aynı gün içerisinde hizmet vermesini sağlayabilirsiniz.